Wednesday, November 12, 2014

Ööilma Värvimisraamat

Ööilma Värvimisraamat on pildi- ja unejuturaamat värvimiseks sobilike mustvalgete piltidega. See räägib väikese lapse teekonnast läbi öise metsa, Öölinnu tiivul.
Raamat on inspireeritud põhjamaisest folkloorist, mütoloogiast, visuaalsetest traditsioonidest ja maastikest.
See põhineb arusaamisel, et öös on asju, millest on targem eemale hoida. Aga öös on ka varjatud õnnistusi. Ja abi võib tulla ootamatult just siis, kui seda kõige rohkem vajad ja kõige vähem ootad.
   
Ööilma Värvimisraamat sündis mõeldes sellele, millist raamatut tahaksin ise kogeda - lugeda, uurida ja värvida. Arvan, et vajame rohkem väikelaste raamatuid, mis ei ole liigselt lihtsustatud ega moraliseerivad.
Lapsed väärivad lugupidamist. Nad väärivad hästi kirjutatud lugusid. Nad väärivad küsimusi, mis jäetakse neile endale vastata.
Me peame andma neile võimaluse ise otsustada ja samas ka võimaluse avastada, kui rikkad on nende kultuurilised juured.

Ööilma Värvimisraamatus on 18 pilti  ja lugu, mis neid ühendab.
Raamat on klamberköites, A4 formaadis ja õnneliku lõpuga ning sobib lisaks väikelastele ka folkloori ja lapselikku joonistamist hindavatele täiskasvanutele.
Idee ja illustratsioonid: Elo-Mall Toomet
Tekst: Elo-Mall Toomet ja Lemmit Kaplinski
Küljendus: Auli Kütt


Ööilma Värvimisraamat  on müügil minu etsy poes.
Saadaval on nii paberraamat, kui PDF versioon (nii eesti-kui ka inglise keeles), samuti illustratsioonidega postkaardid.
Peatselt lisandub ka teisi müügikohti.
Küsimustega pöörduge julgesti aadressile  ellom@ellom.net
Raamatut on võimalik tellida ka väljaspoole Eestit, ükskõik millisesse maailmajakku.
Neile, kel kodus värvimishimulisi lapsi, soovitaksin lisaks ka PDF versiooni - nii jääb raamat lugemiseks ja vaatamiseks heasse vormi ja värvimispilte saab alati uuesti välja trükkida, niipalju kui just parasjagu kulub.

Teretulemast Ööilma!

No comments: